نرم افزار ها و آموزش نصب آنها

دانلود نرم افزارهای مهندسی نفت به همراه جدید ترین لایسنس و راهنمای نصب تصویری

برای دریافت جدیدترین نرم افزار ها و آموزش نصب آنها بر روی نام نرم افزار کلیک کنید.

نرم افزارهای کاربردی و مرتبط

نرم افزاری مفید همانند notepad، جهت باز نمودن فایل های txt. و Data fileها

نرم افزاری مفید برای باز کردن و edit نمودن فایل های pdf

نرم افزاری مفید و کاربردی برای فیلم برداری با کیفیت بالا و حجم کم از صفحه Desktop

نرم افزار کاربردی جهت تغییر Mac Address مودم Ethernet در زمان نصب نرم افزارهای مهندسی

محیط نرم‌افزاری برای انجام محاسبات عددی و یک زبان برنامه‌نویسی است. متلب ( Matlab : Matrix+Lab ) به رویکرد ماتریس محور برنامه اشاره دارد، که در آن حتی اعداد منفرد هم به عنوان ماتریس در نظر گرفته می‌شوند. علاوه بر توابع فراوانی که خود متلب دارد، برنامه‌نویس نیز می‌تواند توابع جدید تعریف کند. متلب که از محصولات شرکت مت‌ورکس است، برای گروه‌های مختلف مهندسان رشته‌های مختلف از جمله مهندسی برق، مکانیک، رایانه، نفت و … کاربرد بسیاری دارد.

پایتون (به انگلیسی: Python) یک زبان برنامه‌نویسی همه منظوره، سطح بالا،شی‌گرا، اِسکریپتی و متن باز است که توسط خودو فان راسام (به هلندی: Guido van Rossum) در سال ۱۹۹۱ در کشور هلند طراحی شد.
فلسفهٔ ایجاد آن تأکید بر دو هدف اصلی خوانایی بالای برنامه‌های نوشته شده و کوتاهی و بازدهی نسبی بالای آن است.کلمات کلیدی و اصلی این زبان به صورت حداقلی تهیه شده‌اند و در مقابل کتابخانه‌هایی که در اختیار کاربر است بسیار وسیع هستند.
بر خلاف برخی زبان‌های برنامه‌نویسی رایج دیگر که بلاک‌های کد در آکولاد تعریف می‌شوند (به‌ویژه زبان‌هایی که از گرامر زبان سی پیروی می‌کنند) در زبان پایتون از نویسهفاصله و جلو بردن متن برنامه برای مشخص کردن بلاک‌های کد استفاده می‌شود. به این معنی که تعدادی یکسان از نویسه فاصله در ابتدای سطرهای هر بلاک قرار می‌گیرند، و این تعداد در بلاک‌های کد درونی‌تر افزایش می‌یابد. بدین ترتیب بلاک‌های کد به صورت خودکار ظاهری مرتب دارند.
پایتون مدل‌های مختلف برنامه‌نویسی (از جمله شی‌گرا و برنامه‌نویسی دستوری و تابع محور) را پشتیبانی می‌کند و برای مشخص کردن نوع متغییرها از یک سامانهٔ پویا استفاده می‌کند.
این زبان از زبان‌های برنامه‌نویسی مفسر بوده و به صورت کامل یک زبان شی‌گرا است که در ویژگی‌ها با زبانهای تفسیری پرل، روبی، اسکیم، اسمال‌تاک و تی‌سی‌ال مشابهت دارد و از مدیریت خودکار حافظه استفاده می‌کند. پایتون پروژه‌ای آزاد و متن‌باز توسعه‌یافته‌است و توسط بنیاد نرم‌افزار پایتون مدیریت می‌گردد.