نکات مقاله و پایان نامه نویسی

یکی از چالش های همیشگی موجود بر سر راه دانشجویان تحصیلات تکمیلی نحوه نگارش طرح پیشنهادی (proposal)، پایان نامه و همچنین مقاله ای بر اساس موضوع پایان نامه و ثبت آن بوده است. در این بخش با ارائه مطالبی مفید در خصوص نحوه نگارش طرح پیشنهادی، پایان نامه و مقاله و نحوه ثبت آنها سعی در بر طرف نمودن این چالش همیشگی خواهیم داشت.

دیکشنری اختصاصی مهندسی نفت

دیکشنری اختصاصی مهندسی نفت که توسط دانشگاه  Texas Austin ارائه شده است.

نحوه ثبت مقاله در سایت Irondoc و نحوه جست و جوی مقاله در این سایت.

پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) که از سال ۱۳۸۸ به این نام خوانده می‌شود، بر پایه گاه‌شمار و همچنین نخستین سند در این زمینه، در یکم مهرماه سال ۱۳۴۷ با نام «مرکز اسناد ایران» تأسیس شد. مأموریت بنیادین ایرانداک بر پایه اساس‌نامه و برنامه استراتژیک آن، پژوهش، مدیریت دانش، آموزش، همکاری‌های پژوهشی و اطلاع‌رسانی، و پشتیبانی از سیاست‌گذاری علم و فناوری است که در سازمانی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و زیر نظر هیئت امناء با نام نمادین «گنج دانش» و شعار «به ازگنج دانش به گیتی کجاست» انجام می‌شود.

نکاتی چند در باب مقاله نویسی

یکی از بزرگترین و سخت ترین چالش های پیش روی افراد مشتاق به پژوهش، نحوه نگارش یک مقاله به نحوی است که مورد قبول هیئت داوری ژورنال های معتبر علمی قرار گیرد. امید است مطالعه موارد زیر گامی موفق در راستای فائق آمدن بر این چالش باشد.

نحوه ثبت مقالات در ژورنال های معتبر

پس از تحقیق وپژوهش در راستای نگارش یک مقاله، برای مطرح نمودن آن پژوهش نیازمند ژورنال های معتبر هستیم. ژورنال ها و مجلات معتبر علمی نسبت به مطالب مندرج در مجلاتشان بسیار سختگیر هستند و هریک به طریقی آنها را دریافت و با توجه به معیار های علمی و نگارشی خود آنها را داوری میکنند. امید است با مطالعه مطالب ارائه شده بهترین نتیجه را کسب نمایید.

پایان نامه...

انتخاب قالب مناسب فایل Power point ارائه پایان نامه برای جلسه دفاع و جملات ادبی تقدیر و تشکر در صفحات ابتدایی متن پایان نامه همواره یکی از دغدغه های دانشجویان عزیز بوده است. امید است دانشجویان عزیز با بهره گیری از این قالب ها بتوانند با سربلندی از این ازمون خارج گردند.