پژوهش و پیشرفت

اصطلاح تحقیق و توسعه (به انگلیسی: Research and development) بنا به تعریف به «کار خلاقانه‌ای گفته می‌شود که به‌طور سیستماتیک انجام می‌شود تا به دانش موجود بیفزاید و این دانش را برای ابداع کاربردهای تازه به‌کارببرد.» دسته‌بندی فعالیت‌های تحقیق و توسعه ازشرکتی به شرکت دیگر متفاوت است، اما در مجموع شامل دو مدل اصلی می‌شود. در یک مدل، وظیفه اصلی یک گروه تحقیق و توسعه، توسعه و دستیابی به محصول جدید است؛ در مدل دیگر، وظیفه اصلی گروه تحقیق و توسعه عبارت است از، ساخت و کشف دانش نوین پیرامون عناوین علمی و فناورانه به منظور توسعهٔ محصولات، پروسه‌ها و خدمات ارزشمند و جدید. در اکثر فعالیت‌های یک شرکت بازدهی سریع سود یا بهبود سریع در عملکردها، با هدف تسریع در بازگشت سرمایه‌گذاری معمولاً مورد انتظار است، اما این موارد دربارهٔ هیچ‌کدام از مدل‌های ذکر شده از تحقیق و توسعه، صدق نمی‌کنند. عموماً مهندسین، کادر پرسنلی در مدل اول تحقیق و توسعه را تشکیل می‌دهند، در حالی که در مدل دوم تحقیق و توسعه، غالباً دانشمندان صنعتی مشغول به فعالیت می‌شوند.

با توجه به تعریف بالا از پژوهش و پیشرفت، میتوان گفت یکی از روش های تحقیق، آزمایش نمودن و انتشار مقالات است به همین دلیل بر آن  شدیم تا با معرفی برخی نکات در مقاله نویسی و ثبت انها در مجلات معتبر در این امر یاری رسان باشیم.

حتما برای شما هم پیش آمده باشد که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را داشته اید و این سوال برایتان پیش آمده باشد که کدام مقصد و کدام دانشگاه مناسب است؟! آیا دانشگاه مورد علاقه شما، رشته مدنظرتان را ارائه میکند یا خیر و یا هزینه تحصیل به چه میزان است و آیا میتوان بورس تحصیلی گرفت یا خیر؟ به همین منظور تصمیم برآن شد تا به معرفی برترین دانشگاه های جهان ارائه دهنده رشته مهندسی نفت پرداخته و نکاتی را در باره نحوه اخذ پذیرش با شما مخابین عزیز درمیان بگذاریم.